Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » 17.01.2018 Londyn - konferencja na temat działalności Zakonu Maltańskiego
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2018-01-17

17.01.2018 Londyn - konferencja na temat działalności Zakonu Maltańskiego

Dnia 17.01.2018 w siedzibie Uniwersytetu PUNO w Londynie odbyła się konferencja poświęcona historii i duchowości Zakonu Maltańskiego. Wykład wraz z panelem dyskusyjnym z ramienia Związku Polskich Kawalerów Maltańskich poprowadził Przemysław Salamoński - doktorant na wydziale humanistycznym tamtejszej uczelni.
Wśród wiodących tematów poruszanych w dyskusjach znalazły się kwestie przyszłości maltańskiej misji w świecie w relacji do 900 lat bogatej historii szpitalnictwa i walki o katolicką wiarę. Omówiona została także specyfika Zakonu Maltańskiego na tle innych światowych organizacji pomocy charytatywnej. Konferencja była odpowiedzią APKM UK w na zaproszenie władz Uniwersytetu PUNO, które wykład i dyskusję zainicjowały.

Związek Polskich Kawalerów Maltański w Wielkiej Brytanii patronuje licznym inicjatywom, do których zaliczyć można: koncerty i bale charytatywne, program formacji kadetów, program opieki nad domami seniora, organizacja inicjatyw budujących pomosty kulturalno-duchowe pomiędzy środowiskami Polaków i Brytyjczyków. Działalność Kawalerów Maltańskich w Wielkiej Brytanii cieszy się dużym uznaniem i poparciem lokalnych władz Polskiej Misji Katolickiej, jak również organizacji rządowych i Episkopatu Angielskiego.
Konfraternia Północno-Europejska z siedzibą w Londynie regularnie od lat wspomaga dzieła zakonne w Polsce, w tym Szpital Maltański w Barczewie.
28 stycznia br. londyńscy konfratrzy organizują kolejny już koncert, którego celem jest zakup leków i medycznego asortymentu dla wspomnianego szpitala.

« powrót
© 2020 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY