Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Szpital świętej Rodziny w Betlejem: od 1990 roku urodziło się ponad 75.000 dzieci
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2018-01-09

Szpital świętej Rodziny w Betlejem: od 1990 roku urodziło się ponad 75.000 dzieci

Rok 2017 przyniósł Szpitalowi Świętej Rodziny w Betlejem zwiększoną po raz kolejny liczbę pacjentów. W prowadzonym przez Zakon Maltański od 1990 roku szpitalu położniczym w ciągu ostatniego roku urodziło się około 4000 dzieci. Roczna liczba urodzeń w ciągu ostatnich dekad stale rosła - w 1990 roku urodziło się 900 dzieci, a dziesięć lat później 3000. Do tej pory, w szpitalu urodziło się w sumie 75 600 dzieci.

W szpitalu, położonym tylko kilka metrów od Bazyliki Narodzenia Pańskiego, działa jedyny na całym Zachodnim Brzegu oddział intensywnej terapii noworodka.


Największe korzyści z zaawansowanych usług medycznych czerpią dzieci urodzone przedwcześnie z problemami układu oddechowego i chorobami oskrzelowo-płucnymi. Jeden z małych pacjentów, Ali, urodził się w Szpitalu Świętej Rodziny trzy miesiące za wcześnie. Jego matka, Samar, powiedziała nam: "Podczas 95 dni spędzonych przez Aliego na intensywnej terapii lekarze i pielęgniarki spisali się fantastycznie. Wspierali nas i zachęcali, a także zawsze informowali nas o postępach naszego syna. Dzięki nim Ali jest już w zdrów." Ali ma już trzy lata i stał się żywotnym i szczęśliwym dzieckiem.

W celu podniesienia świadomości problemów związanych z przedwczesnymi porodem w dniu 18 listopada 2017 obchodzony był Światowy Dzień Wcześniaka. Na tę okazję Szpital Świętej Rodziny zaprosił dzieci urodzone przedwcześnie w 2014 roku. Ali i jego rodzina również byli wśród nich.


Wspierany także przez przedstawiciela dyplomatycznego Zakonu Maltańskiego w Palestynie, Michèle’a Bowe’a, szpital zorganizował wraz z Palestyńskim Funduszem Pomocy Dzieciom pierwsze sympozjum na temat ratownictwa i opieki nad noworodkami, w którym uczestniczyło 45 pielęgniarek z 10 szpitali.

żróło: https://www.orderofmalta.int

tłumaczenie z języka angielskiego
Rafał Szepietowski

« powrót
© 2020 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY