Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » List z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2015-12-03

List z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

 Sopot, 3 grudnia 2015

 

List z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Szanowni Państwo,

Od 1992 roku, 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jak wynika z danych tej organizacji, na świecie żyje 7 mld ludzi z czego blisko 1 mld niepełnosprawnych, 80% z nich żyje w krajach rozwiniętych i aż połowa z tych osób nie może sobie pozwolić na opiekę zdrowotną. Uznaje się, że w Polsce mieszka 5,5 miliona niepełnosprawnych osób. Wśród nich, są osoby młode, których perspektywa zmagania się z życiowym obciążeniem jest niezmiernie długa, często do końca życia. Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych mają zwrócić uwagę na prawa osób z różnymi niepełnosprawnościami – jak wiemy nie jest to łatwe.

To również ważny dzień dla Zakonu Maltańskiego, który od ponad 900 lat, konsekwentnie organizuje opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi.
Aktualnie, w Polsce prowadzimy wiele dzieł, a wśród nich 6 Ośrodków Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych i 2 Placówki Terapii Zajęciowej. Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom w Krakowie to wyjątkowe miejsce zajmujące się pomocą dla dzieci z porażeniem mózgowym, autyzmem, chorobami genetycznymi i ich rodzin. Ośrodek ten wypracował unikalne i skuteczne metody pomocy i dzisiaj szkoli przedstawicieli innych ośrodków z Europy.
Od 10 lat, co roku, organizujemy integracyjne obozy dla niepełnosprawnej młodzieży w Szczyrzycu, a w 2016 roku, w sierpniu , pod Krakowem, odbędzie się XXXIII Międzynarodowy Letni Obóz Zakonu Maltańskiego dla Niepełnosprawnej Młodzieży. Przyjmiemy około 500 młodych ludzi w tym 200 osób niepełnosprawnych, którzy będą mogli poznawać się, wymieniać doświadczenia, zawierać przyjaźnie.

Również Ty możesz włączyć się do pomocy – zapraszamy.
Dzięki wspólnemu działaniu masz szansę poznać człowieka, który przechodzi przez życie ze znacznie większymi trudnościami – wbrew pozorom jest silniejszy.
Mam pełne przekonanie, że to my – tzw. pełnosprawni, możemy się wiele nauczyć i skorzystać na takiej relacji za co, w imieniu Zakonu Maltańskiego w Polsce, dziękuję.


Z braterskim pozdrowieniem

Aleksander Tarnowski
Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich

 

Aleksander Tarnowski Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj skan Listu

« powrót
© 2020 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY