Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » List w sprawie maltańskich działań humanitarnych i charytatywnych
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2014-02-22

List w sprawie maltańskich działań humanitarnych i charytatywnych

Kraków, 22 lutego 2014

Szanowni Państwo,

Zakon Maltański to jedna z najstarszych instytucji zachodniej i chrześcijańskiej cywilizacji. Od 1113 roku niezależny od władzy świeckiej jak i kościelnej, jest pierwowzorem działań humanitarnych i charytatywnych realizowanych na szeroką skalę.

W czasie tragicznych wydarzeń na Ukrainie, ratownicy maltańscy z Polski współpracując z Zakonem Maltańskim na Ukrainie, wydobyli z Kijowskiego Majdanu rannych i zapewnili im pomoc medyczną. Aktualnie opiekujemy się (Kraków) 9 rannymi, z których 2 przebywa obecnie na OIOM-ie, 3 jest ciężko poszkodowanych. W ostatnim dniu lutego przywieźliśmy do szpitala w Warszawie kolejnego rannego. Pacjenci otrzymali aktywne telefony do kontaktów z rodzinami, mają także dostęp do Internetu, mają również zapewnionych tłumaczy. Aktualnie organizujemy przyjazd ich rodzin do Polski wraz z pobytem.
Chętnych do pomocy prosimy o kontakt ze sztabem ukraina@fmsm.pl

Fundacji Maltańska Służba Medyczna powołała Maltańskie Centrum Zarządzania Kryzysowego celem kontynuacji i rozszerzenia pomocy poszkodowanym obywatelom Ukrainy.
Wszelkie informacje znajdują się na stronie www.zakonmaltanski.pl

Prosimy o wpłaty na konto: Fundacji Maltańska Służba Medyczna nr: 65 1140 2017 0000 4402 1304 0547 z dopiskiem "Darowizna dla Ukrainy".

Dodatkowo, gorąco zapraszam na najbliższe wydarzenia: 17 marca na XI Wieczór Maltański w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, a 23 marca również w Krakowie (ul. Gołębia 4) będzie miała miejsce aukcja charytatywna, obejmująca m.in. dzieła wybitnych, współczesnych artystów polskich. Więcej szczegółów na www.zakonmaltamski.pl

Gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w tych wydarzeniach. Zebrane środki przekażemy na pomoc dla Ukrainy oraz nasze stałe dzieła.

Aktualnie, dzięki darczyńcom i pracy członków Związku oraz wolontariuszy, funkcjonuje 6 Ośrodków Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych (Kraków, Poznań, Katowice, Radom, Olsztyn, Warszawa), Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom w Krakowie, 11 Placówek Służby Medycznej, Szpital w Barczewie, Przychodnia Onkologiczna i Warsztaty Terapii Zajęciowej dla Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu oraz Dom Pomocy Społecznej w Szyldaku. Ponadto w ciągu roku realizowanych jest szereg innych projektów pomocowych.

Obecnie, dzięki zaangażowaniu członków, pomocy wolontariuszy, wsparciu naszych przyjaciół i partnerów stałą opieką w Polsce otaczamy rocznie ok. 2 200 osób, a blisko 15 000 osób otrzymuje pomoc doraźną.

Zachęcamy również do wsparcia naszych dzieł 1% z podatków.
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie Pomoc Maltańska. KRS: 0000174988

Aleksander Tarnowski
Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich

Aleksander Tarnowski - Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich

Czytaj skan Listu

« powrót
© 2020 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY