Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

ZapowiedziA+A-A0

2017-05-28
Msze św. w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców.

1 czerwca oprócz organizowanych tego dnia akcji kulturalno-społecznych pragniemy pamiętać o modlitwie. Świętowanie w Dniu Dziecka powinno obejmować wszystkie dzieci-dzieci poczęte mają do niego takie samo prawo jak dzieci już urodzone. Dlatego zapraszamy na mszę świętą całe Rodziny, Ojców i Mamy oczekujących na narodzenie potomstwa – aby dali swoim dzieciom z okazji Dnia Dziecka ten szczególny prezent, jakim jest ofiara mszy świętej.

czytaj więcej »
2017-05-24
28 maja 2017. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich.

W niedzielę 28 maja 2017 odbędzie się doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Kierujemy szczególne zaproszenie do Kawalerów Maltańskich i wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej. 

czytaj więcej »
2017-05-22
23 maja liturgiczne wspomnienie błogosławionego biskupa VILMOS APOR Z ALTOR

23 maja przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego biskupa VILMOS APOR Z ALTOR Kapelana Konwentualnego ad honorem, męczennika maltańskiego (1892−1945). Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem błogosławionego.   

czytaj więcej »
2017-05-18
18 maja wspominamy Bł. Gerarda Mecatti z Villamagna – zakonnika maltańskiego.

Dzisiaj wspominamy Bł. Gerarda Mecatti z Villamagna – zakonnika maltańskiego. Urodził się we Florencji ok. 1174 r. Brał udział w wyprawach krzyżowych. Do wspólnoty
maltańskiej wstąpił w Palestynie i nazywany był „Frater serviens” stając się gorliwym naśladowcą duchowości i specyfiki duchowości.

czytaj więcej »
2017-05-10
XIII Maltański Letni Obóz Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu 7-29 lipiec 2017

Zakon Maltański zaprasza na XIII Maltański Obóz Integracyjny w Opactwie Cystersów w Szczyrzycu, w województwie małopolskim (60 km od Krakowa). Obozy w sposób regularny odbywają się od 2005 roku. Ich znakiem rozpoznawczym jest wspaniała atmosfera, fantastyczni ludzie, świetna współpraca z Zakonem Cystersów oraz otwartość mieszkańców Szczyrzyca. Zaproszenie kierujemy do osób, które chciałyby włączyć się w to dzieło w charakterze WOLONTARIUSZY - OPIEKUNÓW.

czytaj więcej »
2017-05-10
Niedziela Maltańska w Tychach

W niedzielę 14 maja 2017 serdecznie zapraszamy Damy i Kawalerów Maltańskich, Wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej i Przyjaciół na Niedzielę Maltańską do parafii św. Rodziny w Tychach. Dzięki serdeczności i przychylności ks. Proboszcza Adama Pukocza mamy możliwość przybliżyć parafianom działalność Zakonu Maltańskiego w Polsce i na Śląsku.

czytaj więcej »
2017-04-29
FRA 'GIACOMO DALLA TORRE DEL TEMPIO DI SANGUINETTO WYBRANY NAMIESTNIKIEM WIELKIEGO MISTRZA SUWERENNEGO ZAKONU MALTAŃSKIEGO

Rzym, 29 kwietnia 2017 r. - Fra' Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto został dziś rano wybrany Namiestnikiem Wielkiego Mistrza Suwerennego Zakonu Maltańskiego.  Ciało dokonujące wyboru, Pełna Rada Państwa, spotkała się w Willi Magistralnej w Rzymie, jednej z dwóch instytucjonalnych siedzib Zakonu Maltańskiego.

Nowo wybrany Namiestnik Wielkiego Mistrza złoży przysięgę przed specjalnym Delegatem Papieskim przy Suwerennym Zakonie Maltańskim, Arcybiskupem Angelo Becciu i członkami Pełnej Rady Państwa jutro rano w kościele Santa Maria na Awentynie.

czytaj więcej »
2017-04-20
20.05.2017. Ogólnopolska Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego na Jasną Górę

Serdecznie zapraszamy wszystkie Damy, Konfratrów, Wolontariuszy Zakonu Maltańskiego na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Słowa zaproszenia kieruje do nas bp. Andrzej Dziuba, Główny Kapelan ZPKM.  

czytaj więcej »
2017-04-19
OREMUS PRO CONCILIO

In view of the Council Complete of State, which will convene in the forthcoming days, and with the support of H.E. the Lieutenant ad interim Fra’ Ludwig Hoffmann von Rumerstein, I would like to endorse a global prayer initiative called Oremus pro Concilio.  

czytaj więcej »
2017-04-16
Życzenia Wielkanocne od Prezydenta Związku Polskich Kawalerów Maltańskich

Życzenia Wielkanocne od Prezydenta Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Aleksandra hr Tarnowskiego. Wielkanoc A.D 2017 

czytaj więcej »
Przejdź do strony:
© 2020 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY