Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

ZapowiedziA+A-A0

2017-07-11
14 lipca 2017. Liturgiczne wspomnienie Św. Toskany z Werony

W piątek 14 lipca obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie Św. Toskany z Werony – wdowa i zakonnica Zachęcamy do zapoznania się z jego notą biograficzną.    

czytaj więcej »
2017-07-09
12 lipca 2017. Liturgiczne wspomnienie Bł. Dawida Gunstona – męczennik

W sobotę 12 lipca obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie  Bł. Dawida Gunstona – męczennika maltańskiego. Zachęcamy do zapoznania się z jego notą biograficzną.    

czytaj więcej »
2017-07-03
Liturgiczne wspomnienie Bł. Adrian Fortescue – męczennika

W sobotę 8 lipca obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie Bł. Adriana Fortescue – męczennika maltańskiego. Zachęcamy do zapoznania się z jego notą biograficzną.    

czytaj więcej »
2017-07-01
15 - 17.09.2017 Rekolekcje Maltańskie w Szczyrku

W dniach 15 - 17 września 2017 w Bystrej (ośrodek Nazaret) odbędą się doroczne Rekolekcje Maltańskie. Serdecznie zapraszamy Komendantów Maltańskiej Służby Medycznej, wolontariuszy dzieł , kadetów oraz zainteresowanych posługą w dziełach miłosierdzia Zakonu Maltańskiego.

czytaj więcej »
2017-06-11
XII Maltańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Maltańska Służba Medyczna - Pomoc Maltańska zaprasza serdecznie Kawalerów i Damy Maltańskie, wolontariuszy i przyjaciół dzieł maltańskich do uczestnictwa w XII Maltańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca bieżącego roku.

czytaj więcej »
2017-06-10
Uroczystość Św. Jana w Londynie z ceremonią zaprzysiężenia kadetów.

W niedzielę 25 czerwca 2017 o godz. 12.00 w kościele Chrystusa Króla w Londynie sprawowana będzie doroczna Msza Święta, w której wezmą udział Kawalerowie, Damy oraz wolontariusze działajacy w Wielkiej Brytanii. Uroczystości towarzyszyć będzie ceremonia zaprzysiężenia 8 kadetów, którzy w obecności Kościoła i przedstawicieli APKM UK na ręce ks. Inf. Władysława Wyszowadzkiego - Kapelana Konwentualnego Wielkiego Krzyża Ad Honorem, złożą swą deklarację dążenia do chrześcijańskiej doskonałości oraz służby chorym i potrzebującym w duchu oraz charyzmacie Zakonu Maltańskiego.     

czytaj więcej »
2017-06-02
18.06.2017 Wrocław. Charytatywny Koncert Maltański | Dar dla Aleppo

Narodowe Forum Muzyki i Związek Polskich Kawalerów Maltańskich wystąpiły ze wspólną inicjatywą „Dar dla Aleppo”. Akcja będzie towarzyszyć koncertowi „Arcymistrzowie | Dar dla Aleppo" (18.06.2017, Sala Główna, godz, 18:00). Zakupując bilet specjalny (80 zł / 100 zł / VIP 150 zł) na ten koncert w NFM, otrzymacie Państwo pamiątkową cegiełkę, która w szczególny sposób podkreśli Wasz wkład w odbudowę szpitala w Aleppo. Liczba cegiełek jest ograniczona. W przerwie koncertu oraz po jego zakończeniu w Sali Głównej odbędzie się licytacja obrazów – zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na pomoc Aleppo.     

czytaj więcej »
2017-05-31
Uroczystość św. Jana Jerozolimskiego, patrona Zakonu Maltańskiego

Konfraternia Śląska Zwiazku Polskich Kawalerów Maltańskich kieruje zaproszenie na Uroczystość św. Jana Jerozolimskiego, patrona Zakonu Maltańskiego  

czytaj więcej »
2017-05-30
12 czerwca liturgiczne wspomnienie świętej Flory z Beaulieu – dziewica

W liturgiczne wspomnienie św. Flory, które przypada 12 czerwca 2017 roku zachęcamy Konfratrów, Damy i Kapelanów do organizacji i uczestnictwa we Mszy świętej. Za wstawiennictwem św. Flory upraszamy o łaski i błogosławieństwo dla całego Zakonu Maltańskiego w Polsce i na święcie.          

czytaj więcej »
2017-05-29
Konwent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich

W sobotę 3 czerwca 2017 w Warszawie odbędzie Konwent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Doroczne obrady, które w tym roku będą miały szczególny charakter – wybory do nowego Zarządu rozpocznie się od uroczystej Eucharystii w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.  

czytaj więcej »
Przejdź do strony:
© 2020 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY